Home    491 Bond Rd.   |   Minford, Ohio 45653   |   740-820-3002
Congratulations to the boys track team for winning the SOC Division II!
 
 Boys SOC II Teams:

1st Team:
Mason Harris
Grant Piguet
Sean Gambill
Austin Jordan

2nd Team:
Eli Reffitt
Matt Veach
Devon Applegate
Jeremy Fuhrmann
DJ Barney
Trey McSweeney
Chris McCallister


Girls SOC II Teams:

1st Team:
Tiffany Woodruff

2nd Team:
Paige Howard
Katie Gullion
Sarah Chinn
Lyndlee Willis
Megan Coriell
Aspen Lambert
Emma Shepherd
Keri Morris
Baleigh Sparks


COACH OF THE YEAR:  Jesse Ruby
 
 
Track Schedule
2014 - 2015 
   
 DATE OPPONENT  BUS  MEET 
 Mar 30 Northwest sm Meet  3:30p 4:30p
 Apr. 2 Oak Hill sm Meet  3:30p 5p
 Apr. 4 Nelsonville Invitational   7a 9:30a 
 Apr. 7 Portsmouth sm Meet   3:30p 4:30p 
 Apr. 10 Minford Invitational     5p
 Apr. 14 Wheelersburg Girls Invitational   4p  5p
 Apr. 15 Wheelersburg Boys Invitational   4p  5p
 Apr. 17 Washington Courthouse Invitational   3p 4:30p 
 Apr. 22 Minford sm Meet     5p
 Apr. 24 Oak Hill Invitational   3:30p 5p 
 Apr. 28 Northwest Invitational   3:30p 4:30p 
 May 1 Unioto Invitational   3p  5p
 May 6 PHS Relays   4p  5p
 May 12 SOC/Northwest   3:45p 5p 
 May 14 SOC/Northwest   3:45p 5p 
   Districts Week of 5/18 to 5/23    
   Regionals Week of 5/25 to 5/30    
   State Week of 6/1 to 6/6    
Click here for a printable schedule.
Changes to the schedule after 3/20/15 will not appear on
the printable version. 
 

 Track Roster
2014 - 2015

 Boys Girls
 Aeh, Chris 12 Akrawi, Jane 
 Aeh, Jacob 12 Amatto, Megan 
 Barney, DJ 12 Brown, Kat 
 Carver, Robbie 12 Chinn, Sarah 
 Gullion, Kenton 12 Coriell, Megan 
 Howard, Jared 12 Dingus, Kaitlyn 
 Jordan, Austin 12 Fitch, Abby 
 Lore, Samuel 12  Gleason, Macy 
 Marsh, Caleb 12 Goddard, Sarah 
 McCallister, Chris 12 Green, Alexis 
 McGraw, Ryan 12 Gullion, Katie 
 Miller, Michael 12 Hamilton, Shannon 
 Piguet, Grant 12 Howard, Paige 
 Suter, Boyd 12 Kuhn, Kathaleen 
 Applegate, Devon 11 Lambert, Aspen 
 Devore, Chase 11 Madden, Bethany 
 Gambill, Sean 11 McBee, Brooklyn 
 Harris, Mason 11 Meadows, Shyanne 
 Reffit, Eli 11 Miller, Whitley 
 Veach, Matt 11 Mills, Quintessa 
 Von Zons, Robin 11 Morris, Keri 
 Madden, Cain 11 Lewis, Ashley 
 Compton, Tyler 10 Powers, Samantha 
 Darby, Caleb 10 Reffit, Tori 
Furhmann, Andrew 10 Shepherd, Emma 
 Furhmann, Jeremy 10 Sparks, Baleigh 
 Gilmer, Wayne 10 Willis, Lyndlee 
 McSweeney, Trey 10 Woodruff, Tiffany 
 Muck, Josh 10  
 Turner, Mark 10  
 Comer, Ryan 10  
 Conley, Trace 10  
 Harr, Jacob 10  
 Brisker, Mason  9  
 Commeans, Tre  9  
 Cordle, Eli  9  
 Craft, Elijah  9  
 Dunham, Caleb  9  
 Foit, Dallas  9  
 Gaines, Casey  9  
 Higbee, Ryan  9  
 Ruggles, Hayden  9  
 Spradlin, Tres  9  
 Tilley, Breydan  9   
 Daniels, Austin  9  
 Bowen, Jordan  9  
 Bear, Trevor  9  
 Bracken, Derrick  9   
 Dever, Nathan  9  
 Hamilton, Ty  9  
 Lute, DJ  9  
Click on the drop-down arrow to access Track links.

Staff Directory      Calendar      Board of Education      Departments      Employment     
© 2015. Minford Local Schools - All Rights Reserved - Education Software created by eSchoolView
Quick-Edit Login